Tudd meg, hogy miért érdemes a következő osztálykirándulást a Sárvári várba szervezni!
A sárvári vár egy teljes épségben megmaradt középkori vár Sárváron, a Rába folyó nyugati partjának közelében. A vár első írásos említése 1327-ből maradt fenn, amikor is a vár Károly Róbert királyi birtoka volt.
A Nádasdyak idején váltotta fel az építészetben a reneszánsz stílust a barokk. Ennek megfelelően a várudvart reneszánsz árkádsor övezi, a díszterem és a szomszédos szalonok viszont már barokk stílusúak.
1962-ben régészeti feltárásokat végeztek a várban, majd 1966-ban kezdték el a műemléki helyreállítást. A vár a Nemzeti Várprogram harmadik ütemének helyszíne. Felújítását 2017/2018-tól kezdődően tervezik.
Mivel mindig lakták a vár épületeit, hazai erődítményeink közül szerencsés kivételként teljes épségben fennmaradva várja a régmúlt idők iránt érdeklődőket.
Az épületben, 1300 m²-en rendezték be a Nádasdy Ferenc Múzeum kiállításait:
Huszárok 1526-1945 (történeti kiállítás) – Európa egyetlen huszárkiállítása
Carta Hungarica – térképtörténeti kiállítás
Iparművészeti kiállítás
Sárvár története (történeti kiállítás)
Nyomdászat és könyvkiadás a Nádasdy-birtokokon (történeti kiállítás)
A díszterem oldalfalain id. Dorfmeister István 1769-ben, vegyes technikával (olaj és al fresco-al secco) festett ótestamentumi jelenetei láthatóak:
Dávid és Góliát
Sámson és Delila,
Judit és Holofernész stb.
A teremben álló két, márvány berakásokkal és aranyozással díszített, két oldalszárnyú kabinetszekrényt a múzeum az Ocskay családtól vásárolta.