Tudd meg, hogy miért érdemes a következő osztálykirándulást a Magyar Nemzeti Galériába szervezni!
Állandó kiállítások:
GÓTIKUS MŰVÉSZET MAGYARORSZÁGON 1300–1500: Magyarországi szárnyasoltárok, táblaképek és faszobrok gyűjteményének 1300 és 1500 közé keltezhető darabjai láthatóak.
KÉSŐ GÓTIKUS SZÁRNYASOLTÁROK: A késő középkori faszobrok és táblaképek földszinti kiállítása az első emeleten, a királyi palota egykori tróntermében és a hozzá kapcsolódó két melléktérben folytatódik.
KÖZÉPKORI ÉS RENESZÁNSZ KŐTÁR: Lapidáriumunk a Magyar Nemzeti Galéria legkorábbi emlékeit őrzi: szobortöredékeket, szobrászi értékű épületfaragványokat, valamint sírkőtöredékeket a magyarországi kőfaragás 11. századi kezdeteitől 1526-ig.
KÉSŐ RENESZÁNSZ ÉS BAROKK MŰVÉSZET: A késő reneszánsz és barokk művészet állandó kiállítása közel 250 év magyarországi és közép-európai művészetét tekinti át, az 1600 körüli évek Bécsben, Prágában, készült manierista alkotásaival kezdődően.
19. SZÁZADI MŰVÉSZET: A 19. századi gyűjtemény a Nemzeti Galéria első emeleti központi tereiben, két kiállítási egységben tekinthető meg.
AKTSZOBROK A SZÁZADFORDULÓRÓL: Tematikus egységeként a múlt század fordulójától az 1920-as évek közepéig készült fehérmárvány szobrokból mutatunk be néhány jellegzetes aktábrázolás-típust remekeink közül.
MUNKÁCSY MIHÁLY ÉS A SZÁZADVÉG REALIZMUSA: Külön teremsor mutatja be Munkácsy Mihály munkásságát, valamint a nyomdokain haladó, realista irányzatot követő magyar festők művészetét.
MODERN IDŐK: A felújított, második emeleti központi termében a századfordulótól a második világháború végéig terjedő időszak legfon-tosabb alkotói és törekvései ismerhetők meg.
LÉPÉSVÁLTÁS: Az 1945 utáni magyar művészet története egymáshoz kapcsolódó generációk, művészcsoportok és egyéni utat kereső alkotók munkásságának a láncolatából áll.
REMEKMŰVEK A SZÉPMŰVÉSZETI MÚZEUMBÓL: A felújítási munkák miatt három évre bezárt Szépművészeti Múzeum fő műveiből nyújt gazdag válogatást a Magyar Nemzeti Galéria kiállítása.